Dobrodošli na naš forum

Želite li nam se pridružiti? Prijavite se! Prijavljivanje je moguće i sa steam-om.

Prijavite se

Imam super komp , ali i dalje mi trza

Rasprava u 'Offtopic' pokrenuta od Matija, 15. Siječanj 2018..

1. Matija

Matija Novi Član

Pridružen(a):
    15. Siječanj 2018.
    Poruka:
    7
    Lajkova:
    4
    Znači imam dobar komp , ali i dalje mi zatrzava kad okrećem mišem , šta bi trebao imat mrcinu neku da normalno igra radi ? :D

Slika je s stranice ( can you run it )

Privici:

Prinz se sviđa ovo.
  2. Prinz

Prinz Administrator
    Osoblje foruma

Pridružen(a):
    2. Listopad 2017.
    Poruka:
    88
    Lajkova:
    9
    drago mi je da si otvorio ovu temu jer nas dosta ljudi na streamu i na teamspeku ispituje za konfiguraciju...

ono sto vidim ,a crna mrlja za ovu konfiguraciju je CPU. Prilikom samog kupovanja PUBGa imao sam AMD Fx 6300 , 6 jezgrani procc sa kojim sam se mucio, doduše nije bilo trzanja misem dok nisam usao u nekakav fajt pa bi fps sa 40 pao na 15... ti imas 4 jerzgrani koji nije dovoljan za pubg doduse jedan clan naseg foruma @Tonik za Pubg koristi 4 jezgrani amd procc ako se dobro sjecam overklokan ili neš slicno (kaže da igra normalno) pa bi mogao i on nesto napisan na tu temu kako on pokrece i kak mu pubg rafi, ali ako želis da ti igra ne trza bitan ti je bolji procesor ako ti maticna prima FX seriju uzet minimalno seriju 6300 i eventualno ssd disk na koji bi mogao ubaciti igru radi boljeg citanja tekstura. Gpu od 3 gb ti je dobar i za neku srednju klasu dobivanja 60 fpsa je dobra...
    Po ostalim forumima ekipa dosta piše o tome da nije bas normalno da jedna takva igra koja nema "bog zna kakvu " grafiku zahtjeva mašinu od kompjutera , ali ocito je to tako jer eto trenutno su rasprave da svakim novim ažuriranjem same igre ,i grači izgube i po 15-30 fpsa...

nadam se da sam pomogao

3. bobo

bobo Administrator
    Osoblje foruma

Pridružen(a):
    28. Rujan 2017.
    Poruka:
    65
    Lajkova:
    17
    Steam ID:
    bobalooo
    Ako sam ja imao problema sa FX8350 koji je 8 jezgreni (i usput bio klokan na 4.6GHz) , te sa boljom grafom R9 280x , mislim da si ti u većim problemima :D
    Pusti to šta piše u can you run it, drugačija je priča u praksi.
    Ne gine ti upgrade, barem procesora.

4. Matija

Matija Novi Član

Pridružen(a):
    15. Siječanj 2018.
    Poruka:
    7
    Lajkova:
    4
    Ajoj , znači ode plaća i opet živit ko bogec cijeli mjesec :D Hvala vam na odgovorima izgleda da je problem procesor i što nemam ssd disk , bezveze i od njih sta rade igru da moras imat brutala komp , pa nismo svi puni para :D

5. bobo

bobo Administrator
    Osoblje foruma

Pridružen(a):
    28. Rujan 2017.
    Poruka:
    65
    Lajkova:
    17
    Steam ID:
    bobalooo
    Jebiga, ova igra je mnoge navukla na upgrade hardwera :(

6. Prinz

Prinz Administrator
    Osoblje foruma

Pridružen(a):
    2. Listopad 2017.
    Poruka:
    88
    Lajkova:
    9
    bobo 3 place prosjecne utuko

7. Matija

Matija Novi Član

Pridružen(a):
    15. Siječanj 2018.
    Poruka:
    7
    Lajkova:
    4
    Može preporuka za procesor ? Za socket AM3+ trenutni mi je FX 4130

8. Prinz

Prinz Administrator
    Osoblje foruma

Pridružen(a):
    2. Listopad 2017.
    Poruka:
    88
    Lajkova:
    9
    Fx-8350 novi u Hgspotu oko 900 kn

9. bobo

bobo Administrator
    Osoblje foruma

Pridružen(a):
    28. Rujan 2017.
    Poruka:
    65
    Lajkova:
    17
    Steam ID:
    bobalooo
    Ako zelis proci najjeftinije uzmi si FX 8320 pa ga klokneš preko 4GHz... Ali kolko gledam po nabava.net nema ih ??? wtf

10. Tonik

Tonik Novi Član

Pridružen(a):
    27. Listopad 2017.
    Poruka:
    4
    Lajkova:
    0
    Pozdrav,
    Malo kasnim, al ajd podijelim iskustva.
    Znači na 1440x900 igram, i večina toga medium, low, osim distance to mi je ultra. tokom igranja FPS mi se vrti od 65 do 35, u fajtu dolazi do trzanja (ne uvijek), ali to je vjerojatno do samih servera jer *ebiga nisu još optimizirani kako spada.
    Konfa je: AMD Phenom II x4 945 klokan na 3450 mhz, 12 gb rama, r7 265 XFX 2gb. No SSD.

Ok ja zadovoljan za sada, i neka gura za sada.

Po meni ja sam gledao fx 6300, i on je jako sličan mome phenomu, pogotovo kad sam klokao proc.
    fx 4130 nije izuzetak. slabiji je od phenoma 965 za 7%. to je zanemarivo. (uzeo sam phenom 965 u obzir, jer je moj klokan na njegovu frekvenciju)

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-FX-4130-Quad-Core-vs-AMD-Phenom-II-X4-965/m2420vs606

http://cpu.userbenchmark.com/Compare/AMD-FX-6300-vs-AMD-Phenom-II-X4-965/1555vs606

Po meni memoriju voli dosta gutat. Morao bi pogledat preko afterburnera koliko uzimaju. ali postojao je prije poblem oko toga.
    grafička ti je i višpe nego dobraa.
    Pogledaj si da nemaš možda antianilising upaljen i onaj foliage. to je meni uzimali dosta fpsa u nekim situacijama.

11. Matija

Matija Novi Član

Pridružen(a):
    15. Siječanj 2018.
    Poruka:
    7
    Lajkova:
    4
    Ha nemam pojma , evo kupio sam ssd disk pa cu vidit kak ce mi radit .
    S tim clockanjem imam samo loša iskustva , nisam neki profic u tome pa ne znam dal bi se uopće upuštao u to

12. Tonik

Tonik Novi Član

Pridružen(a):
    27. Listopad 2017.
    Poruka:
    4
    Lajkova:
    0
    Pogledaj si da možda nemaš neka opterečenja na kompu. zna PUBG trzat i zbog antivirusa. A Što se tiće klokanja. nije to neki bauk. original je 3.0 ghz, otišao u BIOS, jedan dan sam ga digao na 3100, pa svaki dan za 100 mhz. s tim da kad sam ga digao na 3500 onda se pojavio blue screen i sranje nastalo oko windowsa. postao spor. znači bez diranja voltaže, ja sam uspio ga dignut na 3450 sa stock coolerom.

13. Matija

Matija Novi Član

Pridružen(a):
    15. Siječanj 2018.
    Poruka:
    7
    Lajkova:
    4
    Danas ću spojit ssd disk , stavit nove windowse , nove drivere i probat cu ga kloknut malo pa ćemo vidit šta kaže pubg :)

Prinz and Tonik like this.
  14. Prinz

Prinz Administrator
    Osoblje foruma

Pridružen(a):
    2. Listopad 2017.
    Poruka:
    88
    Lajkova:
    9
    javi sto si dobio? steta da nisi slikao prije game screen pa nakon kolko si fpsa dobio !

Podijelite ovu stranicu